Dendroloji ve Orman Eğitimi

Dendroloji ve Orman Eğitimi

25-28 Haziran tarihleri arasında dört gün olarak planlanan Dendroloji & Orman Eğitimi Özel ALEV Lisesi Çekmeköy Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir. Projenin ilk gününde doğayı algılama ve ormanı tanıma etkinliklerinin yanı sıra Türkiye’nin doğası hakkında bilgiler verilecektir. Projenin ikinci ve üçüncü günü ülkemizde doğal olarak yetişen açık tohumlu ve kapalı tohumlu bitkiler İ.Ü-C Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Akkemik tarafından tanıtılacaktır. Orman fakültesindeki teorik ders sonrasında fakülte bahçesinde arazi çalışması yapılacaktır. Projenin dördüncü günü Özel ALEV Lisesi Çekmeköy Yerleşkesi’nde botanik laboratuvarı çalışmaları ile devam edecektir.

Proje eğitimi ücretsizdir.

Ulaşım: Özel Alev Lisesi Çekmeköy Yerleşkesi’ne ulaşım Kadıköy ve Üsküdar’dan servislerle sağlanacaktır. İkinci ve üçüncü gün İ.Ü-C Orman Fakültesi Bahçeköy Kampüsü’ne ulaşım katılımcılar tarafından sağlanacaktır.

Başvuru 20 kişi ile sınırlıdır. Devlet okulunda görev yapan tüm branşlardaki öğretmenler başvuru yapabilir. Projeye seçilecek olan 20 kişi başvuru yapma sırasına göre belirlenecektir.

Katılımcılara eğitim materyalleri ve katılım belgesi verilecektir.

 

Başvurmak için tıklayın.