Bilişim Haftası Etkinliklerinde Doç. Dr. Burak Şişman ile “Robotik ve Yapay Zekânın Hayatımıza Etkileri” Konulu Seminerde Buluştuk!

Bilişim Haftası Etkinliklerinde Doç. Dr. Burak Şişman ile “Robotik ve Yapay Zekânın Hayatımıza Etkileri” Konulu Seminerde Buluştuk!

9-13 Mayıs Bilişim Haftası Etkinlikleri kapsamında Doç. Dr. Burak Şişman, 7. sınıf ve lise hazırlık sınıfları ile “Robotik ve Yapay Zekânın Hayatımıza Etkileri” konulu seminerde bir araya geldi.

Sayın Burak Şişman, sunumunda robotik uygulamalardan, eğitim teknolojilerinden, yapay zekânın günlük yaşamda kullanımından ve öneminden bahsetti. Akademik  tecrübelerini ve bilgi birikimlerini öğrencilerimizle paylaştığı için Doç. Dr.Burak Şişman’a teşekkür ederiz.

 

Doç.Dr. Burak Şişman Kimdir?

Dr. Burak Şişman ilk lisans derecesini 2006 yılında Matematik alanında, ikincisini ise 2010 yılında İşletme alanında almıştır. Yüksek lisans eğitimini 2009 yılında İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır.  Doktora eğitimini yine İstanbul Üniversitesi’nde 2014 yılında tamamlamıştır. Dr. Şişman, 2020 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi’nde Doçent olarak görev yapmıştır. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı-zamanlı olarak ders vermektedir ve Hollanda’da Twente Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

Çalışmalarında eğitsel robotik uygulamalar, eğitim teknolojileri, teknoloji entegrasyonu, uzaktan eğitim, yapay zekâ ve makine öğrenmesine odaklanmıştır.