Çocuklarımız aktif olarak kendi seçimleri doğrultusunda başlattıkları etkinliklerle; yaparak, yaşayarak, yaratarak, araştırarak, sorgulayarak, düşünerek, planlayarak, keşfederek “öğrenmenin” keyfini ve ayrıcalığını yaşarken, öğretmenlerimiz de ilgileri doğrultusunda onları yüreklendirmenin, rehberlik etmenin ve gelişimlerini gözlemenin mutluluğunu yaşarlar.

Öğretmenlerimizin temel görevi, çocuklarımızın gelişimini destekleyecek ve etkin öğrenmelerini sağlayacak doğru ve güvenli “ortamları” oluşturmak, onların gelişimlerini “günlük” olarak gözlemek ve değerlendirmektir. Sıralama, sınıflandırma, dil, sayı, zaman, alansal ilişkiler, temsil etme, sosyal ilişkiler gibi kavramlar temel deneyimler yoluyla çocuklara kazandırılır. Her bir temel deneyim kendi içinde detaylandırılarak, grubun ilgi ve seviyesine göre geliştirilir.

Özel ALEV Okullarında, okul öncesi eğitimde değerlendirme de önemli bir yer kapsar. Çocukların gelişimi, çocuk gözlem yöntemiyle her gelişim alanında ve her yaşta farklı ve çoklu yöntemlerle değerlendirilir.

Okulumuz sabah 08.10, öğleden sonra 15.05 (salı – cuma günleri 15.35) saatleri arasında eğitim yapar.

Anaokulunda Yaşam