ALEV’ li Kayakçılardan 11 Madalya Daha

Minikler festivali ile U 12, 14, 16 yaş kategorilerindeki Türkiye Şampiyonası ikinci etabı 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde Uludağ’ da yapıldı.

Minik kızlar kategorisinde katılan tek sporcumuz Elif Zeynep Yazıcı 2. olurken, Minik erkeklerde katılan dört sporcumuzdan Deniz Yazgan 1., Çınar Aydın 4., Poyraz Aydın 5., Emre Birgin’ de 7. olarak yarışçılık hayatlarına başarıyla adım attılar.

İki gün arka arkaya büyük slalom dalında yapılan yarışlarda birinci gün Alp Sarışın, Ceren Yıldırım, Lal Öktem ve Derin Bozkurt, ikinci gün Damla Örs, Alp Sarışın, Can Spencer Çiloğlu, Ceren Yıldırım ve Fulya Yücel kürsüde yerini alırken dört sporcumuz da iki günkü yarışlarda dereceyi saliselerle kaçırdılar.

İki gün arka arkaya yapılan okul yarışmalarına antrenman mahiyetinde katılan tamamı birinci ligdeki kayakçılarımızın bu yorgunluğa rağmen aldıkları dereceler oldukça önemli.

Takımımız 12-13 Mart tarihlerinde yapılacak Türkiye Şampiyonası final etabına katılmak üzere 5 Martta kampa girecek.

Türkiye’ nin en iyi kayakçılarının katıldığı yarışlarda üst sıralarda yer almayı başaran öğrencilerimizi kutluyor, final yarışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

DERECELERİMİZ

 

MİNİKLER FESTİVALİ

 

U 10 KATEGORİSİ KIZLAR

Elif Zeynep Yazıcı        2.

U 10 KATEGORİSİ ERKEKLER

Deniz Yazgan                1.

Çınar Aydın                   4.

Poyraz Aydın                 5.

Emre Birgin                   7.

 

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İKİNCİ ETAP

İLK GÜN YARIŞLARI

 

U 12 KATEGORİSİ KIZLAR

Damla Örs                    4.

Rana Özkarahan         13.

 

U 12 KATEGORİSİ ERKEKLER

Alp Sarışın                     1.

Bora Kumuk                  4.

Boran Akvardar            5.

Emre Özkan                  6.

Can Spencer Çiloğlu     8.

 

U 14 KATEGORİSİ KIZLAR

Ceren Yıldırım              1.

Lal Öktem                     2.

Nehir Gerek                  4.

 

U 14 KATEGORİSİ ERKEKLER

Derin Bozkurt                3.

Atakan Turan              12.

 

U 16 KATEGORİSİ KIZLAR

Fulya Yücel                   4.

 

U 16 KATEGORİSİ ERKEKLER

Kaan Öktem                10.

 

 

İKİNCİ GÜN YARIŞLAR

 

U 12 KATEGORİSİ KIZLAR

Damla Örs                    3.

Rana Özkarahan         13.

 

U 12 KATEGORİSİ ERKEKLER

Alp Sarışın                     1.

Can Spencer Çiloğlu     2.

Emre Özkan                  4.

Bora Kumuk                  7.

Bora Akvardar             13.

 

U 14 KATEGORİSİ KIZLAR

Ceren Yıldırım              1.

Lal Öktem                     4.

Nehir Gerek                  5.

 

U 14 KATEGORİSİ ERKEKLER

Derin Bozkurt                6.

Atakan Turan              11.

 

U 16 KATEGORİSİ KIZLAR

Fulya Yücel                   3.

 

U 16 KATEGORİSİ ERKEKLER

Kaan Öktem                  6.

 

 

OKULLAR ARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

 

KÜÇÜK KIZLAR

Damla Örs                           Slalom 3.’ sü

Rana Özkarahan               Slalom 7.’ si

 

KÜÇÜK ERKEKLER

Can Spencer Çiloğlu        Slalom 1.’ Si

Boran Akvardar                Slalom 5.’ Si

Bora Kumuk                       Slalom 6.’ Sı

 

YILDIZ KIZLAR

Ceren Yıldırım                    Slalom 1.’ Si

 

YILDIZ ERKEKLER

Derin Bozkurt                    Slalom 4.’ Sü

Resim Galerisi