- Beden Eğitimi

Beden Eğitimi Bölümü olarak amacımız, öğrencilerimize sporu sevdirmek, sporu bir yaşam biçimi olarak benimsetmektir.

Beden Eğitimi Bölümü, öğrencilerimizin sporla ilgili temel bilgi, beceri, tavır ve alışkanlıklar edinmelerini, beden eğitimi ve sporun sağlığa yararlarını kavrayarak boş zamanlarını spor faaliyetleri ile değerlendirmeye istekli olmalarını,  kendilerine güven duymalarını, görev ve sorumluluk almalarını, dostça oynamalarını ve yarışmalarını hedeflemektedir.

Okulumuzda sahip olduğumuz bütün olanakları kullanarak öğrencilerimize Beden Eğitimi derslerinde başta oyunlar olmak üzere basketbol, voleybol, jimnastik, futbol, atletizm, hentbol, masa tenisi dallarında temel beceriler kazandırılmaktadır.

Ayrıca Beden Eğitimi Bölümü, okul takımlarının oluşturulması ve her öğrencimizin ilgi ve beceri seviyesi doğrultusunda okul takımlarına yönlendirilmesi için düzenlemeler yapmakta ve öğrencilerimizi çalıştırmaktadır. Okulumuzdaki tüm öğrencilerin katılabileceği turnuvaları da yıl içerisinde organize etmektedir.

Konulara Genel Bakış:

1, 2, 3. Sınıflar:

Koşular, atlamalar, atmalar, yürüme sekme ve sıçramalar, yuvarlanma ve dayanmalı aşmalar, kaldırma ve taşımalar, tırmanmalar, asılma ve sallanmalar, denge alıştırmaları, top alıştırmaları, Beden Eğitimi ve Spor Sağlık Bilgileri teorik ve uygulamalı olarak öğretilir.

4, 5. Sınıflar:

Koşular, atlamalar, düzen alıştırmaları ve temel duruşlar, serbest hareketler, yer hareketleri, araçla hareketler (ip, çember vb.), araçta hareketler (paralel, denge, trambolin vb.), basketbol, voleybol, hentbol, futbol, masa tenisi, badminton, Beden Eğitimi ve Spor Sağlık Bilgileri teorik ve uygulamalı olarak öğretilir.

6, 7, 8. Sınıflar:

Koşular, atlamalar, atlamalar, düzen alıştırmaları ve temel duruşlar, serbest jimnastik, artistik cimnastik, basketbol, voleybol, hentbol, futbol, masa tenisi, badminton, Beden Eğitimi ve Spor Sağlık Bilgileri teorik ve uygulamalı olarak öğretilir.